Includes Saturday's schedule


Southern Oklahoma Classic at Plainview
BOYS
Semifinals
Plainview 41, Broken Bow 40
Idabel def. Metro Christian, score N/A
Consolation
Lone Grove 53, Ardmore JV 52
Pauls Valley 47, Atoka 42
GIRLS
Semifinals
Plainview 50, Atoka 31
Broken Bow 58, Metro Christian 45
Consolation
John Marshall 49, Lone Grove 48
Idabel 49, Pauls Valley 25

Titan Classic at Carl Albert HS, Midwest City
BOYS
Consolation
Ardmore 74, Nathan Hale 61
(On Thursday, Guthrie defeated Ardmore 65-55)

Shawnee Shootout
GIRLS
Consolation
Southeast 43, Ardmore 38

Bulldog Bash at Healdton
BOYS
Semifinals
Davis 83, Fox 59
Healdton vs. Turner, score N/A
Consolation
Wilson 47, Ringling 42
Waurika 84, Thackerville 48
GIRLS
Semifinals
Turner 49, Healdton 45
Davis 52, Ringling 24
Consolation
Thackerville 57, Fox 38
Wilson 53, Waurika 38

Tishomingo Invitational
BOYS
Semifinals
Hugo 48, Latta 42, OT
Madill vs. Centennial, score N/A
Consolation
Dickson 46, Lindsay 44
Tishomingo 60, Kingston 39
GIRLS
Semifinals
Tishomingo 66, Lindsay (Okla.) 34
Dickson 48, Centennial 34
Consolation
Madill 57, Kingston 41
Latta def. Hugo, score N/A

Saturday’s schedule

Southern Oklahoma Classic at Plainview
BOYS
Championship: Idabel at Plainview, 7:30 p.m.
Third place: Metro Christian vs. Broken Bow, 4:30 p.m.
Consolation final: Lone Grove vs. Pauls Valley, 1:30 p.m.
GIRLS
Championship: Broken Bow at Plainview, 6 p.m.
Third place: Metro Christian vs. Atoka, 3 p.m.
Consolation final: John Marshall vs. Idabel, 12:10 p.m.

Titan Classic at Carl Albert HS, Midwest City
BOYS
Consolation final: Millwood vs. Ardmore, 2:30 p.m.

Shawnee Shootout
GIRLS
Seventh place: Ardmore vs. opponent TBA, 10 a.m.

Bulldog Bash at Healdton
BOYS
Championship: Healdton/Turner winner vs. Davis, 7:30 p.m.
Third place: Healdton/Turner loser vs. Fox, 4:30 p.m.
Consolation final: Waurika vs. Wilson, 1:30 p.m.
GIRLS
Championship: Turner vs. Davis, 6 p.m.
Third place: Ringling at Healdton, 3 p.m.
Consolation final: Thackerville vs. Wilson, noon

Tishomingo Invitational
BOYS
Championship: Madill vs. Hugo, 7:30 p.m.
Third place: Centennial vs. Latta, 4:30 p.m.
Consolation final: Dickson at Tishomingo, 1:30 p.m.
GIRLS
Championship: Tishomingo vs. Dickson, 6 p.m.
Third place: Lindsay (Okla.) vs. Centennial, 3 p.m.
Consolation final: Madill vs. Hugo, noon